• PETR BOUBERLE

Kdy to všechno skončí?

Kdy to všechno skončí?

„Letos už návrat k normálu nepřijde, ale můj osobní tip je, že v září nebo v říjnu začne globální ekonomika alespoň nějak fungovat, pomalu se začne investovat a růst,“ míní Oliver Dlouhý, zakladatel a šéf společnosti Kiwi.com, nedávno vyhlášený za EY Podnikatele roku 2019.


„Nejtěžší část vidím tak na měsíc, ale návrat do úplného normálu bude trvat minimálně rok či spíš ještě déle,“ tvrdí Josef Průša, jeden z globálních lídrů v segmentu 3D tiskáren. „Je třeba brát celou situaci jako maraton, ne jako rychlý sprint. Doporučuji všem plánovat, jak bezpečně po úvodním šoku fungovat, a co nejdřív na to začít své lidi trénovat.“


„Budeme-li mít štěstí a budeme-li spolupracovat, měli bychom se z průšvihu dostat do léta,“ prohlásil například člen výkonné rady Světové zdravotnické organizace Walter Ricciardi, avšak jeho slova označil vědec Dennis Carrol za „politické prohlášení bez opory v důkazech“.

a další výběr odhadů můžete najít na Forbes.cz

Otázka by ale podle mě měla znít spíše, co s tím můžeme udělat, respektive co můžeme udělat právě teď.

1. Nejdůležitější bude asi plán, upravit provozní náklady na další horizont, zamyslet se nad tím, jaké výdaje jsou opravdu nutné.

2. Karanténa neznamená zmar a mrhání časem, ačkoliv je toho málo, co se dá dělat, tak mi věřte, že jsou věci, které dělat lze, například vzdělávat se v tom, co jste dlouho odkládali. Co se týče firemní stránky, lze se pustit do analýz provozních dat, pověnovat se rekonstrukci.

3. Udržet si nadhled nad věcí a NEPOSR*T se z toho!Přidejte se do našeho newsletteru!
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • LinkedIn - White Circle

© 2019 by Petr Bouberle. Proudly created with Wix.com